Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών που αιτούνται βελτίωση ή οριστική τοποθέτηση

Από το ΠΥΣΔΕ Ροδόπης καλούνται οι εκπαιδευτικοί που έχουν υποβάλει αίτηση βελτίωσης ή αίτηση οριστικής τοποθέτησης να καταθέσουν δήλωση προτίμησης προκειμένου να τοποθετηθούν σε οργανικό κενό.
Προθεσμία υποβολής δηλώσεων τοποθέτησης Τετάρτη 16-05-2018 έως Τρίτη 22-05-2018 και ώρα 15:00.

Πρόταση τοποθέτησης υπεραρίθμων εκπαιδευτικών

Από το ΠΥΣΔΕ Ροδόπης ανακοινώνεται η πρόταση τοποθέτησης υπεράριθμων εκπαιδευτικών προκειμένου να γίνει ρυθμιση της υπεραριθμίας τους. Οι εκπαιδευτικοί θα τοποθετηθούν με απόφαση του Περ/κου Δ/ντη Εκπ/σης Α.Μ.Θ. και θα αναλάβουν υπηρεσία στην νέα τους θέση στις 30-06-2018

Πρόγραμμα εξετάσεων ΚΠΓ Μαΐου 2018

Οι εξετάσεις πραγματοποιούνται στο 1ο ΓΕΛ Κομοτηνής (Γ. Παπανδρέου - Μ. Ανδρονίκου τηλ: 2531022527, 2531031318)

Ονομαστικά υπεράριθμοι - Αιτήσεις τοποθέτησης υπεραρίθμων

Από το ΠΥΣΔΕ Ροδόπης ανακοινώνονται οι εκπαιδευτικοί που χαρακτηρίστηκαν υπεράριθμοι.
Καλούνται οι εκπαιδευτικοί που έχουν χαρακτηριστεί υπεράριθμοι να υποβάλουν εφόσον το επιθυμούν, αίτηση-δήλωση τοποθέτησης προκειμένου να γίνει η ρύθμιση της υπεραριθμίας τους, μέχρι και την Τρίτη 15 Μαΐου 2018

Συνημμένα:

Ανακοίνωση οργανικών κενών και υπεραριθμιών

Το ΠΥΣΔΕ Ροδόπης, μετά τη συνεδρίαση στις 2 Μαΐου 2018, ανακοινώνει πίνακα όπου εμφανίζονται οι οργανικές υπεραριθμίες καθώς και τα οργανικά κενά ανά κλάδο και ειδικότητα, των σχολικών μονάδων αρμοδιότητας του.
 Καλούνται όλοι οι εκπαιδευτικοί του ίδιου κλάδου ή ειδικότητας που ανήκουν οργανικά σε σχολείο όπου διαπιστώθηκε η υπεραριθμία να δηλώσουν,  έως και Τρίτη 08 Μαΐου 2018, αν επιθυμούν ή όχι να κριθούν ως υπεράριθμοι.
Όσοι παραλείπουν να υποβάλουν δήλωση, τεκμαίρεται ότι δεν επιθυμούν να κριθούν ως υπεράριθμοι.

Εκδρομή ΓΕΛ Σαπών στην Αλεξανδρούπολη

Εκδρομή Γυμνασίου Ιάσμου στη Θάσο