Εξετάσεις ΚΠΓ Νοεμβρίου 2014

Συνημμένα:

Εκδρομή 3ου ΓΕΛ Κομοτηνής στο Βερολίνο (επαναπροκήρυξη)

Βιωματικό σεμινάριο Αγωγής Υγείας

Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ροδόπης, δια του τμήματος Σχολικών Δραστηριοτήτων, διοργανώνει βιωματικό σεμινάριο Αγωγής Υγείας, στο πλαίσιο των επιμορφώσεων του «Κοινωνικού Σχολείου», με τίτλο «Αναλύοντας τον έφηβο, στην προσπάθειά μου να διαχειριστώ την τάξη και τις ιδιαιτερότητές της». Το σεμινάριο υλοποιείται με καθηγητές που υπηρετούν στο Μουσικό Σχολείο Κομοτηνής, είναι διάρκειας 12 ωρών και διενεργείται από ψυχολόγους του Κέντρου Πρόληψης των Εξαρτήσεων και Προαγωγής της Ψυχοκοινωνικής Υγείας Π.Ε. Ροδόπης «Ορφέας» στις 08, 15 και 22-10-2014. Η εν λόγω δράση θα επαναληφθεί στις 30-10, 06-11 και 13-11-2014 σε πρωινές ώρες και με καθηγητές που υπηρετούν σε εσπερινά σχολεία.

Περιβαλλοντική ημερίδα

Συνημμένα:

Επιμορφωτική δράση στο Αρχαιολογικό Μουσείο Κομοτηνής

Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ροδόπης, δια του τμήματος Σχολικών Δραστηριοτήτων, διοργανώνει την Πέμπτη, 23-10-2014, στις  18.00΄ -20.00΄ δράση Μουσειακής Αγωγής για εκπαιδευτικούς, με τίτλο «Ξενάγηση στο Αρχαιολογικό Μουσείο Κομοτηνής και εξοικείωση με τα εκπαιδευτικά του προγράμματα», το οποίο θα διεξαχθεί στον χώρο του Αρχαιολογικού Μουσείου Κομοτηνής, σε συνεργασία με την ΙΘ΄ Εφορεία Προϊστορικών και Κλασικών Αρχαιοτήτων και την μουσειολόγο Ν. Δαλακούρα.

Εκδρομή 1ου Γυμνασίου Κομοτηνής στον Ίμερο

Εκδρομή 3ου Γυμνασίου Κομοτηνής στην Αθήνα